Yeni sitemiz güncel içerikleriyle www.batikent.net adresinde test yayınına başlamıştır. Buraya tıklayarak yeni sitemize ulaşabilirsiniz.

Batıkent'te Hastahane Kalitesinde Polikilinik Açıldı

E-posta Yazdır
ImageBatıkent’in sağlık merkezi konusundaki acil ihtiyacı göz önüne alınarak Yenimahalle Belediyesi tarafından yaptırıldıktan sonra Sağlık Bakanlığı’na devredilen poliklinik, sabah saat 08.00 ile akşam 17.00 arasında hastalara hizmet verecek. “Etlik İhtisas Hastanesi Batıkent Semt Polikliniği”’ adı altında hizmet verecek olan poliklinikten SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı’na mensup vatandaşlarla yeşil kart sahipleri yararlanabilecek.


 
Yapımı, bakımı ve hizmete getiriliş çalışmaları Yenimahalle Belediyesi tarafından yaptırılan “Etlik İhtisas Hastanesi Batıkent Semt Polikliniği” nin açılışı, yağmura rağmen coşkulu bir şekilde yapıldı. Açılışa, Yenimahalle Belediye Başkanı Ahmet Duyar’ın yanı sıra, Yenimahalle Kaymakamı İbrahim Çay, İlçe Emniyet Müdürü Haydar Uzun, Grup Sağlık Başkanı Vahap Şahin, Ostim Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Batıkentli muhtarlar, sağlık çalışanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başlayan polikliniğin açılışında ilk olarak Etlik İhtisas Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. M. Cem Keleşoğlu bir konuşma yaptı. Konuşmasına, Etlik İhtisas Hastanesi’nin bir ayağı olarak Batıkent halkına hizmet verecek olan polikliniğin açılması için her anlamda kendilerine destek olan ve büyük çaba sarf eden Yenimahalle Belediye Başkanı Ahmet Duyar’a teşekkürlerini sunarak başlayan Keleşoğlu,

“ SSK Hastaneleri’nin Sağlık Bakanlığı’na devrinden sonra başlayan sağlıkta kaliteli hizmet sunma yarışında, Etlik ihtisas Hastanesi olarak biz de laboratuar, acil servis, poliklinik gibi pek çok birimimizde yapılanmaya giderek, otomosyon sistemiyle de hastanemize ivme kazandırdık. Batıkent Semt Polikliniği’ni ise, Yenimahalle Belediyesi’nin büyük çabalarıyla hizmete açıyoruz. Hastalarımız buradan, kaliteli ve güvenli bir şekilde hizmet alabilecek. Bu anlamda Yenimahalle Belediye Başkanı Ahmet Duyar’a çok teşekkür ediyoruz. Etlik İhtisas Hastanesi olarak polikliniğimize, bizler de laboratuar, röntgen ve acil servis gibi konularda destek olacağız” dedi.

Image

“SAĞLIK HİZMETİ HİZMETLERİN EN KUTSALLARINDAN”

Açılış töreninde bir konuşma yapan Yenimahalle Belediye Başkanı Ahmet Duyar sözlerine, Batıkent Polikliniği’nin hizmete açılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek başladı. Başkan Duyar, göreve geldiklerinden bu yana hizmet aşkıyla çalıştıklarını ifade ederek,

“İnsana ve vatana hizmetin her türlüsü kutsaldır. Ancak yapılan bu hizmetin adı sağlık ya da eğitimse, o zaman bu işin ehemmiyeti daha da büyük olur. Çünkü, sağlık hizmeti alabilmek, her insanın sahip olması gereken bir haktır. Bu yüzden de Yenimahalle Belediyesi olarak bu konulara öncelik veriyoruz. Buraya parkların en güzellerini açsak, yolların en iyisini yapsak da, sağlık hizmetinden yoksun olursa hizmetin bir kıymeti kalmaz. Biz de Yenimahalle Belediyesi olarak böyle bir polikliniğin hizmete açılmasına vesile olmaktan dolayı son derece mutluyuz. Bu polikliniğe, başvuran hastalarımızın sıkıntılarını asgari düzeye indirme konusunda çok önemli bir rol oynayacağına inanıyorum” dedi.

Bütün vatandaşları kucaklamak ve herkese hizmet vermek için göreve geldiklerini de hatırlatan Başkan Duyar sözlerini, “Biz, halkımıza en iyi hizmeti vermek için göreve geldik. Kimseyle, kavga etmek, didişmek için bu göreve talip olmadık Çünkü, hizmetin önündeki en büyük engelin kavgalar, didişmeler, sürtüşmeler olduğuna inanıyoruz. Yenimahalle Belediyesi olarak kaliteli hizmet verebilmek için bütün vatandaşlarımızı aynı duyarlılıkla kucaklamayı temel ilke olarak görüyoruz” diye tamamladı.


Image


YAĞMURA RAĞMEN YOĞUN İLGİ

Yenimahalleli vatandaşların yağmura rağmen yoğun ilgi gösterdiği açılış sırasında Başkan Duyar, polikliniğin birimlerini tek tek gezerek tansiyonunu da ölçtürdü. Vatandaşlar ve sağlık çalışanları Başkan Duyar’a Batıkent’e sağlık hizmeti kazandırma konusunda gösterdiği destek nedeniyle teşekkür ettiler.

Batıkent’in sağlık merkezi konusundaki acil ihtiyacı göz önüne alınarak Yenimahalle Belediyesi tarafından yaptırıldıktan sonra Sağlık Bakanlığı’na devredilen poliklinik, sabah saat 08.00 ile akşam 17.00 arasında hastalara hizmet verecek. Kent-Koop Mah. 7.Cad 218.Sok. Tevhid Cami altında bulunan geniş mekanda “Etlik İhtisas Hastanesi Batıkent Semt Polikliniği”’ adı altında hizmet verecek olan poliklinikten SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı’na mensup vatandaşlarla yeşil kart sahipleri yararlanabilecek.

Toplam 30 personelle vatandaşlara hizmet sunacak poliklinikte, her gün ortalama 500 ile 1000 hasta muayene olabilecek. Dahiliye, cildiye, üroloji, nöroloji, genel cerrahi, kalp-damar cerrahisi, çocuk hastalıkları, fizik tedavi ve diş gibi birimlerin yer aldığı poliklinikte, hastalar kuyrukta beklemeden, muayene sırasını aldıktan sonra otomasyon sistemi sayesinde sırası gelince tedavi olabilecek. Ayrıca, polikliniğin laboratuarında her türlü tahlil de yapılabilecek.


 
( 12 Oy )

Yorum yaz

küçült | büyült

Yorumlar (10)

berbat
0
kalp doktoru diye yaşlı kendini beğenmiş bir adamı koymuşlar. adam şikayetimi dinlemedi bile. nasıl bi anlayış. malesef havasından geçilmiyo...
hakan , Nisan 29, 2012
SAĞLIK BAKANLIĞIMIZA TŞKLER
0
SAĞLIK BAKANLIĞIMIZA YAPMIŞ OLDUĞU İLERİCİ HAREKETLERDEN DOLAYI TŞKLERİMİ SUNUYORUM
AYNI HİZMETİN KATLANARAK DEVAM ETMESİ ÜMİDİ İLE ÇALIŞMALARINDA BAŞARILAR DİLİYORUM.
kenan yiğit , Eylül 22, 2010
rezalettt
0
Etlik İhtisas Hastanesi Batıkent Semt Polikliniği hastane kalitesinde olduğunu nedense görmedim. sistem 3 haftadır bozuk yavaş ilerliyor. ama buna bir çözüm bulunamıyor. hasta olmayanın hasta olması için mükemmel bir ortam. ayrıca başına oturtulan sorumlu insandaki o sorumluluk ilgi nerede onu hiç göremedim. böyle sorumsuz insanların sorumlu diye oturtulmasına inanamıyorum. eğer hastalığınızın ilerlemeseini istemiyorsanız. kimseye tavsiye etmiorum burayı.
bengü , Mayıs 29, 2009
yaf
0
muteðin orasýmý yaf ora :=)
Melih , Aralık 31, 2007
serhat mahallesi
0
Vurdum duymazlýk nereye kadar.serapsitesinin sanayiye bakan kýsmýndaki sokak lambalarý kuruldugu günden buyana hiç yanmadý.Baþý boþ gezen köpeklerin cevreye korku salmasý ve buna kesinlikle önlem alýnmayýþý.
mehmet , Aralık 27, 2007
serhat mahallesi
0
ivedik organize sanayisi esnafýnýn sorumsuzca sobalarýnda ýsýnma amaclý atýk yað yakmalarýndan dolayý nefes alamaz duruma geldik.Sorumlu ve duyarlý memurlarý göreve davet ediyorum.Saygýlarýmla Not duyarlý esnaf arkadaþlarýmý tenziye ediyorum.
MEHMET , Aralık 26, 2007
teþekkür
0
yenimahalle belediye baþkanýmýz ahmet duyar"a ve tüm belediyemize hizmetlerinden dolayý þükranlarýmýzý sunarýz..14 senedir bu bölgede oturmaktayým ve acil bi ihtiyaç olan polikliniðimizi hizmete açýlýþýnda emeði geçen herkese tesekkür ederim...
batýkentin ilçe olmasý dileðiyle..
fazilet danacýoðlu , Aralık 26, 2007
Seri olunmasý
0
batýkentte acýlan polýkinlik güzel iyi hos ama bi dahiliyede isimiz cýktý saat 9 da oraya geldik saat 12 oldu hala bize sýra gelmedi sizden isteðim doktorlarýn biraz daha seri olmasý.. :cry
mert , Aralık 23, 2007
Özür
0
Önceki yorumumdan dolayý ilgililerden özür dilerim,yazýyý dikkatli okumamýþým.
ukba.uyarýn için teþekkürler.
sn yönetci,yorumumu çýkarýrsanýz sevinirim
teþekkürler
Hayrettin TÜLEK , Aralık 14, 2007
lütfen dikkat
0
Baþlýktan da anlaþýldýðý üzere bu polikilinik Batýkent'tedir Etlik'te deðil. Batýkent ilköðretim okulu arkasýnda bulunan caminin , eskiden market olarak kullanýlan bölümüne açýlmýþtýr. Haberin metninde açýk adresi bulabilirsiniz.
ukba , Aralık 12, 2007

busy
 


 

Firma İstatistik

Firma Sayısı: 306
Kategori Sayısı: 95

 

bener carsi

 

Sizde Oy Verin

Aileniz Kaç Kişiden Oluşuyor.
 

Sponsor Firmalar

Digital Dünya Botanik Kompleks Düğün ve Toplantı Salonu Beko & Arçelik Servis
Serra Gündüz Bakımevi AYM Turkcell Can Elektronik
Mecan Vodafone Shop Batıkent Arena Playstation Cafe Lider Anahtar Çilingir (Anahtarcı Mehmet
Batıkent Sevgi Kelebeklerim Anaokulu Batıkent Bosch Teknik Servisi Akvaryum Düğün Salonları
Kids Aloud İngilizce Anaokulu Batıkent Temsilciliği Saygın Grup Sigorta

Sponsor ol


Son Yorumlar

Inönü Mahallesi Muhtarlığı
...........................
Inönü Mahallesi Muhtarlığı
Sayın muhtarım size 0312-25124
Dr.Ufuk Ege Anaokulu
2009 yılında bu okuldan mezun
Acapella Musıc Center
Batıkent de araştırınca siz çı
Inönü Mahallesi Muhtarlığı
İNÖNÜ MAHALLESİ MUHTARLIĞININ

Son 5 İlan

YENİ KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR...
Diğer (01.09.2014)
YAN FLÜT DERSİ
Diğer (06.08.2014)
YAN FLÜT
Satılık (06.08.2014)

Kimler Sitede

Hiçbiri
Şu anda 22 ziyaretçi çevrimiçi

Ziyaretçi Sayısı

Üye : 9701
İçerik : 1509
Web Bağlantıları : 7
İçerik Görüntüleme Sayısı : 5967063